CAREVOL pályázat

 

CAREVOL
Állandó viselésre alkalmas egészségügyi célú mobil távmonitoring eszköz, valamint neurális öntanuló algoritmusokon alapuló vészhelyzet felismerő és egészségügyi kockázatelemző szoftver kifejlesztése

A támogatás mértéke 69.02%, a projekt befejezési dátuma 2017. november 9.

A projekt megvalósítása konzorciumi keretek között történt. Konzorciumvezető az Insula Pilup Kft. , a konzorciumi tagok pedig a DealCom Kft., valamint az EuroMACC Kft.

A vállalkozások együttesen többéves kutatói és orvosi tapasztalattal rendelkeznek, ezáltal biztosított volt a projekt szakmai megvalósíthatósága. A megvalósítás során kísérleti fejlesztés és ipari kutatási tevékenységek valósultak meg, amelyeken belül 8 tevékenység került meghatározásra a következők szerint:

  • mérőeszköz fejlesztése (kísérleti fejlesztés),
  • jelfeldolgozó algoritmusok kutatása (ipari kutatás),
  • orvosi kutatások (ipari kutatás),
  • diagnosztika és preventív modellek kutatása (ipari kutatás),
  • elemző modul fejlesztése (kísérleti fejlesztés),
  • keretrendszer fejlesztése (kísérleti fejlesztés),
  • mobil alkalmazások fejlesztése (kísérleti fejlesztés),
  • klinikai vizsgálatok lefolytatása (ipari kutatás).
  • A projekthez kapcsolódóan előkészítési-, valamint projektmenedzsmenti feladatok is kapcsolódtak, melyek segítették a fejlesztés zökkenőmentes szakmai megvalósíthatóságát.

A fejlesztés célja egy üzleti és sportos öltözékhez egyaránt illő, magas minőségérzetett biztosító, életfunkciókat egészségügyi célú alkalmazásnak megfelelő pontossággal mérő, segélyhívó gombbal ellátott, állandó viseletre alkalmas karóra (mérőeszköz), továbbá ehhez kapcsolódóan mesterséges intelligenciával (machine learning) támogatott egészségügyi elemzések és szolgáltatások kialakítása volt. Az óra folyamatosan méri viselőjének mozgását (giroszkóp és gyorsulásmérő), szívritmusát, testhőmérsékletének szintjét és bőrének vezetőképességét, valamint egy 1 elvezetéses EKG szenzorral is rendelkezik, amely nem folyamatos EKG mérési lehetőséget és vérnyomás becslést biztosít (jellemzően napi 1 alkalommal, vagy szív- és érrendszeri esemény észlelésekor). Az óra a mért adatokat bluetooth kapcsolaton keresztül továbbítja a hozzá csatlakoztatott okostelefon keresztül az adatközpontba.